bodytec

JAK NATRÉNOVAT 95% SVALŮ ZA 20 MINUT

ZNÍ TO JAKO SLIBY ŠARLATÁNŮ O ZÁZRAČNÝCH NÁVODECH NA HUBNUTÍ, ŽE? PŘESTO TENTO ČLÁNEK ZKUSTE DOČÍST A TŘEBA DOSTANETE CHUŤ VYZKOUŠET SI „EMS“ NA VLASTNÍ KŮŽI.

ELEKTRO MYO STIMULACE

EMS, tedy elektrická stimulace svalů, je pojem, který se několik desetiletí používá v medicíně v rehabilitaci a rekonvalescenci. Pomocí slabých, ale velmi častých elektrických impulzů jsou svaly aktivovány stejným principem, jako je aktivuje přirozeně tělo. Jen daleko častěji, než jsme schopni dokázat vůlí. Touto aktivací dochází buď k uvolnění zatuhlých svalů, nebo k jejich posílení. Při elektroléčbě se svaly stimulují lokálně, většinou pouze jeden sval. Kdyby se takto mělo aktivovat celé tělo, trvalo by to několik hodin. Proto se – nejprve v kosmonautice – začala používat komplexnější metoda, která zapojí celé svalové skupiny, části těla až celé tělo najednou. To proto, aby kosmonautům svaly neatrofovaly při dlouhém pobytu bez gravitace. A odtud byl už jen krůček k využití pro každého, ať už se jedná o vrcholové sportovce nebo obyčejného smrtelníka.

95% SVALŮ

Komplexní elektro-myo-stimulace pracuje až s 10 dvojicemi elektrod, kdy je každá dvojice umístěna na pravé a levé polovině těla. Impulz tak proběhne ve všech svalech „po cestě“ z jedné poloviny těla na druhou a ne jen v místech umístění elektrod. Proto jsme schopni touto metodou aktivovat celé tělo, všechny svaly. A to dokonce i ty, které standardně neumíte vůlí zapojit či je potřeba složitých cviků a dlouhého učení, jak je zapojit. Například svaly pánevního dna, hluboké zádové svalstvo apod. A díky tomu, že impulz probíhá mezi pravou a levou polovinou těla a opačně, si jsme jisti, že svaly obou polovin těla pracují naprosto stejně intenzivně. A odstraňujeme tak svalovou dysbalanci, která je nejčastější příčinou bolesti zad.

 

EFEKTIVITA

Efektivita nespočívá jen v zapojení skutečně celého těla najednou, ale i na množství svalových stahů, zpevnění a uvolnění, a tím pádem jejich aktivaci a posílení v čase. Vůlí dokážeme poslat signál svalům, aby se zpevnili, přibližně jednou za sekundu. S pomocí EMS to tělo zvládne 85x za sekundu. Svaly takto procvičíte velice rychle a efektivně a zároveň dostatečně intenzivně, aby „trénink“ nastartoval procesy v těle, které vedou k jeho celkovému zpevnění, svalové vyrovnanosti a zvýšené spotřebě energie, o které ještě bude řeč.

20 MINUT TÝDNĚ

Pokud budete chtít kvalitně procvičit své tělo v posilovně, budete muset přijít 4-5 týdně a pracovat nejen na velkých svalových skupinách, které „jsou vidět“, ale věnovat se i jemným svalům, které drží tělo ve správných polohách a jsou neméně důležité, ale často opomíjené. Aby byla aktivace svalů dostatečná, vezmete do ruky těžkou činku a uděláte s ní opakování ve 3 sériích. Celkem 24 cviků, 24 svalových kontrakcí. S obrovskou zátěží. A potom další cviky, další svaly, další činky, stroje, pomůcky. Při EMS tréninku, který je rozdělen na 4s záběru a 4s uvolnění probíhá každou sekundu 85 svalových kontrakcí. Ve 20 minutovém tréninku jsme tedy 10 minut ve zpevnění a 10 minut v uvolnění. Kolik to bude svalových kontrakcí celkem? 51 tisíc! Ač to nebude na první pohled patrné, je tělo zatíženo tak, jako by najednou odcvičilo 2 hodiny 4-5x v posilovně. K celkovému vyrovnání (regeneraci) organismu pak dojde až po 6-7 dnech. A po celou tu dobu funguje tělo ve zvýšeném energetickém režimu. A po týdnu můžete zařadit další dvacetiminutový trénink. 20 minut týdně!

SPORT

EMS se využívá také ve sportu. Nejenom jako silový trénink, ale jako zintenzivnění kondičního a specifického tréninku. Pomocí programu cardio-metabolismus dodáváme tělu konstantní impulzy 20 minut, zatímco se sportovec pohybuje přibližně stejně jako na klasickém tréninku. Za své úspěchy vděčí částečně i metodě EMS taková sportovní esa jako je Hermann Maier, , Vitalij Kličko, Usain Bolt nebo Bayern Mnichov či německá fotbalová reprezentace. Z českých sportovců například olympijský vítěz David Svoboda.

HUBNUTÍ

Každý ví, že ke stálé hmotnosti vede cesta jen přes vyrovnanou energetickou bilanci. Že je potřeba spálit tolik energie, kolik energie přijmeme. Pokud chceme hubnout, musíme víc vydat než přijmout. Jestli více energie přijmeme, než vydáme, budeme přibírat na váze. Jak můžeme zařídit, abychom víc energie vydávali? Samozřejmě fyzickou aktivitou. Dlouhodobou. Pravidelnou, delší a dostatečně intenzivní fyzickou aktivitou vydáme přibližně pětinu energie za den. Desetinu vydáme zpracováním potravy a zbytek je tzv. bazální metabolismus. 70% energetického výdeje těla. A tento bazální metabolismus je z 80% tvořen klidovou spotřebou svalů! Jinými slovy, čím víc aktivních svalů máme tím více spálíme energie. A to i v klidovém režimu. Zvýšíme-li svalovou hmotu, bude naše tělo každý okamžik spotřebovávat víc energie. A díky tomu budeme pálit zásoby – tuky. A hubnout.

CO KLIENT ZAŽIJE

A jak tedy 20 minutový trénink v praxi probíhá? Klient dostane speciální sportovní oblečení (triko a šortky), které zadržuje vodu, aby se impulz z eletrod dostal vodivým prostředím do těla. Přes toto oblečení se nasadí vesta s pěti páry elektrod (břicho, hrudník, bedra, horní a boční záda), pásky s elektrodami na ruce a nohy a pás přes hýždě. Nasazení všech elektrod trvá cca 3 minuty. Vesta se připojí k přístroji EMS – miha bodytec a můžete začít. Každý trénink začíná nastavením hodnot/síly impulzů jednotlivých partií těla. Nastavení proběhne za minutu až dvě, ale to už trénink začne probíhat. Stálý klient má čipovou kartu se záznamem minulých hodnot a tak je nastavení ještě rychlejší. Každý trénink vyžaduje, aby byl sám klient aktivní. Při silovém programu pravidelně zpevňovat tělo, při cardiu se kontinuálně pohybovat. Trenér ukazuje potřebné cviky či polohy, kontroluje klienta a případně koriguje intenzitu v jednotlivých částech těla. Klient je po celou dobu pod odborným dohledem. Po 20 minutách je hotovo. A to stačí na celý týden.

SKUTEČNÝ EFEKT

EMS trénink řeší na mnoho problémů spojených se současným životním stylem s nedostatkem aktivit. Mezi nemarkantnější výsledky patří: Hubnutí – zvýšení energetického výdeje, Zpevnění těla, Odstranění bolesti zad, Skoncování s celulitidou, Nárůst síly celého těla.

RYCHLÝ TRÉNINK PRO RYCHLOU DOBU

Pamatujete si ještě, kolik Vám zabralo času připravit si odborný referát na střední škole? Teda, jestli je Vám přes třicet.Zápisky, rešerže, knihovna, vyhledávání, výpisky či kopie, zpracování, přepisování přednes. Dnes? Google, Wikipedia, vše v mobilu za pár sekund. Doba se neuvěřitelně zrychlila. Moderní technologie pomáhají lidem být všude dřív, stihnout toho víc, být výkonnější, rychlejší. Stejně tak EMS. Dodá tělu za 1x20 minut týdně takovou intenzitu, že už člověk nemusí vyhledávat cvičení proto, aby spaloval dostatek kalorií nebo narovnal své tělo. Nemusí strávit celý týden ve fitness centru. A můžete se věnovat svým zálibám, ať už je to sport nebo pasivní koníčky. Tak co, zkusíte to?
PROGRAMY PRO VÁS

EMS ZAČÍNÁM

Vysvětlíme Vám jak trénink EMS probíhá, vybereme pro Vás správnou velikost tréninkového komletu a zažijete první seznamovací trénink EMS. Trénink pod dohledem osobního trenéra.

Lekce - zdarma

EMS CHCI ZNOVU

Pro ty, kteří první trénink absolvovali a chtějí zažít trénink EMS naplno. Trénink pod dohledem osobního trenéra.

Lekce - 590,-Kč

EMS ZAČÁTEK ZMĚNY

5 tréninků EMS, které probudí Vaše svaly a nastartují změnu ve Vašem těle. Tréninky pod dohledem osobního trenéra.

Program – 2700,-Kč (Lekce - 540,-Kč)

EMS POCÍTÍŠ ZMĚNU

12 tréninků EMS, získáte více aktivních svalů, zpevníte svůj svalový korzet a zmírní se bolesti Vašich zad. Tréninky pod dohledem osobního trenéra.

Program - 5880,-Kč (Lekce - 490,-Kč)

EMS VE FORMĚ

25 tréninků EMS, které pro Vás znamenají nárůst svalové síly, začnete spalovat více energie, zvýší se Vaše vytrvalost, přestanou Vás bolet záda, Vaše tělo konečně začíná fungovat tak jak má a budete se cítit mnohem lépe. Tréninky pod dohledem osobního trenéra.

Program - 11250,-Kč (Lekce - 450,-Kč)

EMS STÁLE V KONDICI

Roční kurz. Všichni kolem Vás na Vás poznají změny, Vy sami se budete cítit ve skvělé formě, tréninky Vás uvedou do výborné kondice, tělo Vás nebude bolet, vše budete zvládat lépe a to za 20 minut 1x týdně. Tréninky pod dohledem osobního trenéra.

Program - 17500,-Kč (Lekce 350,-Kč)